Co nas czeka w tym roku?

W tym roku kontynuujemy współpracę z Teatrem TAK, co bardzo cieszy wszystkie dzieci! Rozpoczęliśmy comiesięczne warsztaty podróżnicze a także przyrodnicze, które odbywać się będą raz w miesiącu (zawsze o 9:30). Jak podobają się Państwu nowe propozycje w kalendarium?

Brak miejsc

Informujemy, że na rok 2015/2016 nie posiadamy już wolnych miejsc dla dzieci z orzeczeniami.

Uwaga!   Pozostały ostatnie wolne miejsca na rok 2015/2016 !   Zgłoszenia, zapisy oraz dodatkowe informacje uzyskają Państwo dzwoniąc pod numery telefonów: Przedszkole: 784 011 167 pani dyrektor Katarzyna Filus – Hronec : 608 336 939 ZAPRASZAMY 😉  

Kosmiczny tydzień!

Ależ to był tydzień!! Razem z Misiem Haribo polecieliśmy w kosmos. Byliśmy na każdej planecie i poznawaliśmy jej cechy charakterystyczne. Wiemy która planeta ma pierścień i z czego on się składa; wiemy na której planecie jest gorąco, a na której […]

Światowy dzień wiedzy o autyzmie

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Przedszkolaki obchodziły ten dzień w wyjątkowy sposób. Wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko i wspólnie braliśmy udział w zajęciach o niektórych zmysłach. Tego dnia zwróciliśmy uwagę na zmysły dotyku i smaku. Dzieci […]

 

Co nas czeka w tym roku?

KALENDARIUM ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO 2016-page-001W tym roku kontynuujemy współpracę z Teatrem TAK, co bardzo cieszy wszystkie dzieci!
Rozpoczęliśmy comiesięczne warsztaty podróżnicze a także przyrodnicze, które odbywać się będą raz w miesiącu (zawsze o 9:30).
Jak podobają się Państwu nowe propozycje w kalendarium? :)

Brak miejsc

Informujemy, że na rok 2015/2016

nie posiadamy już wolnych miejsc

dla dzieci z orzeczeniami.

IMG_0370

Uwaga!

 

Pozostały ostatnie wolne miejsca na rok 2015/2016 !

 

Zgłoszenia, zapisy oraz dodatkowe informacje uzyskają Państwo dzwoniąc pod numery telefonów:
Przedszkole: 784 011 167
pani dyrektor Katarzyna Filus – Hronec : 608 336 939

ZAPRASZAMY 😉

 

Kosmiczny tydzień!

IMG_0489

Ależ to był tydzień!! Razem z Misiem Haribo polecieliśmy w kosmos. Byliśmy na każdej planecie i poznawaliśmy jej cechy charakterystyczne. Wiemy która planeta ma pierścień i z czego on się składa; wiemy na której planecie jest gorąco, a na której zimno; wiemy która planeta jest „śmietnikiem” zbierającym wiele kosmicznych śmieci dzięki swojej grawitacji; wiemy które planety są niebieskie, a które są czerwone. Ta bardzo spodobało nam się to podróżowanie, że postanowiliśmy sami zbudować statek kosmiczny. Niestety to nie jest takie łatwe jak nam się zdawało i wymaga dużo czasu i pracy… ale się nie poddamy i będziemy mieć swój statek kosmiczny! :)

 

Światowy dzień wiedzy o autyzmie

IMG_0308
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.
Przedszkolaki obchodziły ten dzień w wyjątkowy sposób. Wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko i wspólnie braliśmy udział w zajęciach o niektórych zmysłach. Tego dnia zwróciliśmy uwagę na zmysły dotyku i smaku. Dzieci chodziły boso po ścieżce stworzonej z różnych materiałów, następnie dłońmi dotykały różnych faktur, a na koniec… próbowały cytryny, soli i cukru!
W galerii zdjęć już mogą Państwo znaleźć zdjęcia z tych zajęć. Po minie dziecka spróbujcie odczytać co właśnie zjada :))

Wysyłamy listy :)

DSCF0870

Przedszkolaki już szykują się do Świąt. Co robiły przy skrzynkach pocztowych…?

Niebawem w Państwa domach pojawi się odpowiedź na to pytanie :)

W oczekiwaniu na wiosnę…

IMG_0012

Śnieg stopniał, koniec zimowych zabaw – lepienia bałwanów, rzucania śnieżkami czy jeżdżenia na sankach.
Słoneczko, choć coraz cieplej i dłużej nam świeci, to i tak za mało, by szaleć na placu zabaw.
A my na wiosnę czekamy i czekamy… więc poszukujemy oznak, że niebawem do nas dotrze.
W naszej szatni pojawiły się pięknie przebiśniegi.
Z sali zniknęły śnieżynki.

WIOSNO, przychodź! :)

Karnawałowo

DSCF0494

Za nami kolejne przedstawienie. Tym razem występowaliśmy przed bardziej wymagającą publicznością – byli Rodzice, Babcie i Dziadkowie! Stres był olbrzymi, ale pokazaliśmy co potrafimy :)
Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaśpiewaliśmy piosenkę i wspólnie wyrecytowaliśmy wierszyk. Na koniec wręczyliśmy Babciom i Dziadkom upominki – łańcuszki i breloczki do kluczy. Później były pyszne ciasta pieczone przez Panią Dyrektor oraz małe zagadki dla naszych Gości.

Teraz czas na zabawę dla nas! :) 13 lutego będziemy mieć zabawę karnawałową! Będziemy tańczyć, bawić się, skakać, rozwiązywać zagadki, a na koniec odwiedzi nas Teatr TAK! To będzie wspaniały dzień :))

Świątecznie w Ptasim Radiu :)

DSCF0414 Mimo, że o prawdziwej zimie możemy dzieciom tylko opowiadać, a śnieg pokazywać na zdjęciach, w „Ptasim Radiu” staramy się jak najlepiej wprowadzić świąteczną atmosferę. W sali wiszą śnieżynki, stoi choinka przybrana ozdobami zrobionymi przez dzieci, robiliśmy także pierniczki. Śpiewamy piosenki zimowe i świąteczne.

Wspaniałych, Rodzinnych, ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
życzy Państwu cała kadra z „Ptasiego Radia”!

 

Tak wspaniale tylko w „Ptasim Radiu”!

2014-08-11--14-37-29

Przed nami ważny dzień – 11 listopada.

W miniony piątek razem z dziećmi robiłyśmy kotyliony. Pracę plastyczną wyprzedził pokaz filmu „Polak mały”. Dzięki naszej Pani Dyrektor dzieci mogły zobaczyć film na duuuużym ekranie :-) Efekt „kina” spowodował, że dzieci siedziały jak zaczarowane i z wielką uwagą słuchały i oglądały historię o symbolach Polski. Zachęcamy do obejrzenia filmiku razem z dziećmi. Wystarczy kliknąć -> „Polak mały”