Świątecznie w Ptasim Radiu :)

 Mimo, że o prawdziwej zimie możemy dzieciom tylko opowiadać, a śnieg pokazywać na zdjęciach, w „Ptasim Radiu” staramy się jak najlepiej wprowadzić świąteczną atmosferę. W sali wiszą śnieżynki, stoi choinka przybrana ozdobami zrobionymi przez dzieci, robiliśmy także pierniczki. Śpiewamy piosenki […]

2014-08-11--14-37-29

Tak wspaniale tylko w „Ptasim Radiu”!

Przed nami ważny dzień – 11 listopada. W miniony piątek razem z dziećmi robiłyśmy kotyliony. Pracę plastyczną wyprzedził pokaz filmu „Polak mały”. Dzięki naszej Pani Dyrektor dzieci mogły zobaczyć film na duuuużym ekranie Efekt „kina” spowodował, że dzieci siedziały jak […]

DSC_1354

Co ciekawego w Ptasim Radiu?

Nie tylko na śpiewaniu mija nam czas. Co piątek wszyscy razem tworzymy różnorodne prace plastyczne. W tym miesiącu królują oczywiście jesienne tematy. Wszystkie prace można oglądać w szatni, a kiedy z niej znikają trafiają do teczek poszczególnych dzieci. Na koniec […]

Muzycznie, plastycznie i smacznie!

Z czym kojarzy się jesień? Z deszczem, chłodem, kolorowymi listkami…ale także z kolorowymi od warzyw straganami (a co za tym idzie talerzami)! W Ptasim Radiu słychać śpiewy dzieci ♫ „Jak pan może, panie pomidorze” ♫ (W tle słychać Michała Bajora – „Pomidor”). […]

Kolorowa jesień

   23.09.2014 zaczyna się kalendarzowa jesień. W naszym ogródku przedszkolnym już można zbierać piękne, jesienne, kolorowe liście. Jest to także fantastyczna okazja do powtórki nazw kolorów! Można bawić się w klasyfikowanie według kształtów, kolorów albo rozmiarów. Wszystkim polecamy spacery i […]

 

Świątecznie w Ptasim Radiu :)

DSCF0414 Mimo, że o prawdziwej zimie możemy dzieciom tylko opowiadać, a śnieg pokazywać na zdjęciach, w „Ptasim Radiu” staramy się jak najlepiej wprowadzić świąteczną atmosferę. W sali wiszą śnieżynki, stoi choinka przybrana ozdobami zrobionymi przez dzieci, robiliśmy także pierniczki. Śpiewamy piosenki zimowe i świąteczne.

Wspaniałych, Rodzinnych, ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
życzy Państwu cała kadra z „Ptasiego Radia”!

 

Tak wspaniale tylko w „Ptasim Radiu”!

2014-08-11--14-37-29

Przed nami ważny dzień – 11 listopada.

W miniony piątek razem z dziećmi robiłyśmy kotyliony. Pracę plastyczną wyprzedził pokaz filmu „Polak mały”. Dzięki naszej Pani Dyrektor dzieci mogły zobaczyć film na duuuużym ekranie :-) Efekt „kina” spowodował, że dzieci siedziały jak zaczarowane i z wielką uwagą słuchały i oglądały historię o symbolach Polski. Zachęcamy do obejrzenia filmiku razem z dziećmi. Wystarczy kliknąć -> „Polak mały”

Co ciekawego w Ptasim Radiu?

DSC_1354

Nie tylko na śpiewaniu mija nam czas. Co piątek wszyscy razem tworzymy różnorodne prace plastyczne.
W tym miesiącu królują oczywiście jesienne tematy.

Wszystkie prace można oglądać w szatni, a kiedy z niej znikają trafiają do teczek poszczególnych dzieci.
Na koniec roku teczki ze wszystkimi pracami trafią do swoich właścicieli ;-)

DSC_1358 DSC_1376 18102014 211208

 

Muzycznie, plastycznie i smacznie!

Z czym kojarzy się jesień?
Z deszczem, chłodem, kolorowymi listkami…ale także z kolorowymi od warzyw straganami (a co za tym idzie talerzami)!
W Ptasim Radiu słychać śpiewy dzieci ♫ „Jak pan może, panie pomidorze” ♫ (W tle słychać Michała Bajora – „Pomidor”). Śliwki, gruszki i jabłka skacząc po kartkach malują słoiki z przetworami, a dzieci oblizują się ze smakiem kosztując znanych i mniej znanych owoców i warzyw jesiennych.
Zdjęcie0975

Kolorowa jesień

DSC_1327   23.09.2014 zaczyna się kalendarzowa jesień. W naszym ogródku przedszkolnym już można zbierać piękne, jesienne, kolorowe liście. Jest to także fantastyczna okazja do powtórki nazw kolorów! Można bawić się w klasyfikowanie według kształtów, kolorów albo rozmiarów. Wszystkim polecamy spacery i zbieranie darów jesieni. A jeśli macie ich za dużo i nie wiecie co z nimi zrobić – nauczycielki razem z dziećmi z pewnością coś wymyślą ;-)

Plan zajęć

tytuł

plan zajęć Drodzy Rodzice, oto tygodniowy plan naszych zajęć. Wszelkie zmiany będziemy zgłaszać Państwu na bieżąco. Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, to zajęcia zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zajęcia dodatkowe są nieobowiązkowe, jednak jeśli jest to możliwe prosimy o dopasowanie godzin przyprowadzania i odbierania dzieci, tak aby dzieci mogły z nich korzystać.

Ścianka sukcesów

DSC_1029

Za nami rok sukcesów małych i większych.
Te małe często zostają między nami, przedszkolakami i rodzicami. Każde z dzieci odniosło w minionym roku niejeden sukces. Te nieco większe wspólnie świętujemy. A o tych największych głośno opowiadamy! Kto nas odwiedzi, niech koniecznie zerknie na ścianę sukcesów w szatni ;-)

Zapraszamy do odwiedzin na Fiszera 32.

A kto nie może być osobiście, może zostawić swój ślad na naszym facebookowym profilu:  https://www.facebook.com/PtasieRadio

Słonecznie i radośnie

DSC_0919

Słońce świeci,
dzieci mają wspaniałe humory i mnóstwo energii, którą należy jak najlepiej spożytkować.
Za nami Dzień Rodziny, z którego zdjęcia mogą Państwo oglądać po zalogowaniu się na naszej stronie.
Przed nami wycieczka do ZOO!
Pod koniec czerwca oficjalne pożegnanie starszaków, a później wakacje, czyli czas wielu ciekawych zabaw, zaskakujących zajęć i leżenia do góry brzuchem ( oczywiście dla dzieci :) ). Za to Pani Dyrektor wraz z całą kadrą postarają się zapewnić moc atrakcji i wprowadzić wspaniały wakacyjny klimat :)

Wolne miejsca na rok 2014/2015

1. Ptasie Radio wita

  Uwaga!

 

Rekrutacja dzieci na rok 2014/2015 trwa!

 

Zgłoszenia, zapisy oraz dodatkowe informacje uzyskają Państwo dzwoniąc pod numery telefonów:
Przedszkole: 784 011 167
pani dyrektor Katarzyna Filus – Hronec : 608 336 939

Wygraliśmy!

Szanowni Państwo!

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie fotograficznym „Oblicza integracji” (http://blizejprzedszkola.pl/konkurs-2335,konkurs-fotograficzny-quotoblicza-integracjiquot).  7 kwietnia 2014 roku poznaliśmy wyniki.

WYGRALIŚMY! Ba! Nie tylko zajęliśmy pierwsze miejsce, ale także drugie i dodatkowo zgarnęliśmy nagrodę specjalną!
Dyplomy niebawem zawisną w szatni, a Państwo mogą obejrzeć nagrodzone reportaże w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 7 ( ul. Czarnogórska 16, 30-638 Kraków) lub w galerii na naszej stronie :)

1.miejsce: Mały krok dla człowieka, wielki dla integracji.

2. miejsce: Inny…chyba nie!

Nagroda specjalna: Wielkie serca w małym przedszkolu.