Wysyłamy listy :)

Przedszkolaki już szykują się do Świąt. Co robiły przy skrzynkach pocztowych…? Niebawem w Państwa domach pojawi się odpowiedź na to pytanie

W oczekiwaniu na wiosnę…

Śnieg stopniał, koniec zimowych zabaw – lepienia bałwanów, rzucania śnieżkami czy jeżdżenia na sankach. Słoneczko, choć coraz cieplej i dłużej nam świeci, to i tak za mało, by szaleć na placu zabaw. A my na wiosnę czekamy i czekamy… więc […]

Karnawałowo

Za nami kolejne przedstawienie. Tym razem występowaliśmy przed bardziej wymagającą publicznością – byli Rodzice, Babcie i Dziadkowie! Stres był olbrzymi, ale pokazaliśmy co potrafimy Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaśpiewaliśmy piosenkę i wspólnie wyrecytowaliśmy wierszyk. Na koniec wręczyliśmy Babciom […]

Świątecznie w Ptasim Radiu :)

 Mimo, że o prawdziwej zimie możemy dzieciom tylko opowiadać, a śnieg pokazywać na zdjęciach, w „Ptasim Radiu” staramy się jak najlepiej wprowadzić świąteczną atmosferę. W sali wiszą śnieżynki, stoi choinka przybrana ozdobami zrobionymi przez dzieci, robiliśmy także pierniczki. Śpiewamy piosenki […]

2014-08-11--14-37-29

Tak wspaniale tylko w „Ptasim Radiu”!

Przed nami ważny dzień – 11 listopada. W miniony piątek razem z dziećmi robiłyśmy kotyliony. Pracę plastyczną wyprzedził pokaz filmu „Polak mały”. Dzięki naszej Pani Dyrektor dzieci mogły zobaczyć film na duuuużym ekranie Efekt „kina” spowodował, że dzieci siedziały jak […]

 

Wysyłamy listy :)

DSCF0870

Przedszkolaki już szykują się do Świąt. Co robiły przy skrzynkach pocztowych…?

Niebawem w Państwa domach pojawi się odpowiedź na to pytanie :)

W oczekiwaniu na wiosnę…

IMG_0012

Śnieg stopniał, koniec zimowych zabaw – lepienia bałwanów, rzucania śnieżkami czy jeżdżenia na sankach.
Słoneczko, choć coraz cieplej i dłużej nam świeci, to i tak za mało, by szaleć na placu zabaw.
A my na wiosnę czekamy i czekamy… więc poszukujemy oznak, że niebawem do nas dotrze.
W naszej szatni pojawiły się pięknie przebiśniegi.
Z sali zniknęły śnieżynki.

WIOSNO, przychodź! :)

Karnawałowo

DSCF0494

Za nami kolejne przedstawienie. Tym razem występowaliśmy przed bardziej wymagającą publicznością – byli Rodzice, Babcie i Dziadkowie! Stres był olbrzymi, ale pokazaliśmy co potrafimy :)
Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaśpiewaliśmy piosenkę i wspólnie wyrecytowaliśmy wierszyk. Na koniec wręczyliśmy Babciom i Dziadkom upominki – łańcuszki i breloczki do kluczy. Później były pyszne ciasta pieczone przez Panią Dyrektor oraz małe zagadki dla naszych Gości.

Teraz czas na zabawę dla nas! :) 13 lutego będziemy mieć zabawę karnawałową! Będziemy tańczyć, bawić się, skakać, rozwiązywać zagadki, a na koniec odwiedzi nas Teatr TAK! To będzie wspaniały dzień :))

Świątecznie w Ptasim Radiu :)

DSCF0414 Mimo, że o prawdziwej zimie możemy dzieciom tylko opowiadać, a śnieg pokazywać na zdjęciach, w „Ptasim Radiu” staramy się jak najlepiej wprowadzić świąteczną atmosferę. W sali wiszą śnieżynki, stoi choinka przybrana ozdobami zrobionymi przez dzieci, robiliśmy także pierniczki. Śpiewamy piosenki zimowe i świąteczne.

Wspaniałych, Rodzinnych, ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
życzy Państwu cała kadra z „Ptasiego Radia”!

 

Tak wspaniale tylko w „Ptasim Radiu”!

2014-08-11--14-37-29

Przed nami ważny dzień – 11 listopada.

W miniony piątek razem z dziećmi robiłyśmy kotyliony. Pracę plastyczną wyprzedził pokaz filmu „Polak mały”. Dzięki naszej Pani Dyrektor dzieci mogły zobaczyć film na duuuużym ekranie :-) Efekt „kina” spowodował, że dzieci siedziały jak zaczarowane i z wielką uwagą słuchały i oglądały historię o symbolach Polski. Zachęcamy do obejrzenia filmiku razem z dziećmi. Wystarczy kliknąć -> „Polak mały”

Co ciekawego w Ptasim Radiu?

DSC_1354

Nie tylko na śpiewaniu mija nam czas. Co piątek wszyscy razem tworzymy różnorodne prace plastyczne.
W tym miesiącu królują oczywiście jesienne tematy.

Wszystkie prace można oglądać w szatni, a kiedy z niej znikają trafiają do teczek poszczególnych dzieci.
Na koniec roku teczki ze wszystkimi pracami trafią do swoich właścicieli ;-)

DSC_1358 DSC_1376 18102014 211208

 

Muzycznie, plastycznie i smacznie!

Z czym kojarzy się jesień?
Z deszczem, chłodem, kolorowymi listkami…ale także z kolorowymi od warzyw straganami (a co za tym idzie talerzami)!
W Ptasim Radiu słychać śpiewy dzieci ♫ „Jak pan może, panie pomidorze” ♫ (W tle słychać Michała Bajora – „Pomidor”). Śliwki, gruszki i jabłka skacząc po kartkach malują słoiki z przetworami, a dzieci oblizują się ze smakiem kosztując znanych i mniej znanych owoców i warzyw jesiennych.
Zdjęcie0975

Kolorowa jesień

DSC_1327   23.09.2014 zaczyna się kalendarzowa jesień. W naszym ogródku przedszkolnym już można zbierać piękne, jesienne, kolorowe liście. Jest to także fantastyczna okazja do powtórki nazw kolorów! Można bawić się w klasyfikowanie według kształtów, kolorów albo rozmiarów. Wszystkim polecamy spacery i zbieranie darów jesieni. A jeśli macie ich za dużo i nie wiecie co z nimi zrobić – nauczycielki razem z dziećmi z pewnością coś wymyślą ;-)

Plan zajęć

tytuł

plan zajęć Drodzy Rodzice, oto tygodniowy plan naszych zajęć. Wszelkie zmiany będziemy zgłaszać Państwu na bieżąco. Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, to zajęcia zgodne z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zajęcia dodatkowe są nieobowiązkowe, jednak jeśli jest to możliwe prosimy o dopasowanie godzin przyprowadzania i odbierania dzieci, tak aby dzieci mogły z nich korzystać.

Ścianka sukcesów

DSC_1029

Za nami rok sukcesów małych i większych.
Te małe często zostają między nami, przedszkolakami i rodzicami. Każde z dzieci odniosło w minionym roku niejeden sukces. Te nieco większe wspólnie świętujemy. A o tych największych głośno opowiadamy! Kto nas odwiedzi, niech koniecznie zerknie na ścianę sukcesów w szatni ;-)

Zapraszamy do odwiedzin na Fiszera 32.

A kto nie może być osobiście, może zostawić swój ślad na naszym facebookowym profilu:  https://www.facebook.com/PtasieRadio